Kovo 4-osios renginiai @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Kovo 4-osios renginiai

pagepage2

Šiais metais kovo 4-oji buvo skirta kultūrinei pažintinei veiklai ir paskelbta diena be kuprinių. Visi mokiniai rinkosi į pirmą pamoką – klasės valandėlę, skirtą pokalbiui apie etninės kultūros reikšmę ir svarbą mokykloje. Vėliau dalis mokinių dalyvavo etnokultūrinėje konferencijoje, kiti domėjosi senaisiais amatais: klausėsi apie bitininkystę ir vaistažolių rinkimą, mokėsi marginti Velykoms kiaušinius tradiciniais būdais. Po to visi rinkosi aktų salėje ruošti stalų ir dėlioti savo prekių Kaziuko mugei. Nuotaikingoms liaudiškoms melodijoms skambant buvo prekiaujama rankdarbiais, pačių keptais pyragais ir sausainiais, kol Užgavėnių persirengėlių būrys nepakvietė visų į kiemelį sudeginti Morės ir taip išvaryti žiemos bei pakviesti pavasarį. Garsiausiai dainavę ir drąsiausiai šokę buvo pavaišinti tradiciniais Užgavėnių blynais.

Į kovo 4-osios renginius buvo sukviesta visa gimnazijos bendruomenė. Džiugu, kad ir mokinių tėvai lankėsi etnokultūros konferencijoje bei mugėje, nes ši diena įėjo į Atvirų durų savaitę tėvams.

Organizatoriai