Meninio skaitymo konkursas gimnazijoje @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Meninio skaitymo konkursas gimnazijoje

Š.m. sausio 22 dieną „Džiugo“ gimnazijoje vyko mokyklos Meninio skaitymo konkursas. Konkursą organizavo jaunųjų literatų būrelis (vadovė Irena Tarvainienė). Buvo renkami atstovai iš I-II klasių ir III-IV klasių, kurie atstovaus mūsų mokyklai zoniniame Meninio skaitymo konkurse 2014-01-28 „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje. Vertinimo komisiją sudarė mūsų gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos: Dalia Gečienė, Aušra Ramančauskienė, Irena Tarvainienė, Andžela Valuckienė, Rasa Veitienė. Geriausiais buvo išrinkti iš I-II klasių grupės Edvardas Monstvilas (II a), skaitęs Kristijono Donelaičio pasakėčią „Lapės ir gandro čėsnis“ ir laimėjęs 1-ąją vietą, Egidijus Praspaliauskas (I b), skaitęs kūrinį „Vaikas turi rūpesčių“ ir užėmęs 2-ąją vietą, 3-iąją vietą pelnė Ernestas Zubavičius (I a), skaitęs ištrauką iš Kristijono Donelaičio poemos „Metai“. III-IV klasių grupėje 1-ąją vietą užėmė Matas Gimbutas (III a), skaitęs Daivos Čepauskaitės kūrinį „Noriu pasakyti“, 2-ąją vietą – Gintarė Monkevičiūtė (III c), skaičiusi ištrauką iš Kristinos Sabaliauskaitės romano „Silva Rerum“, 3-ioji vieta atiteko Kamilei Mileikytei (III b), skaičiusiai ištrauką iš Kristijono Donelaičio poemos „Metai“. Meninio skaitymo konkurso pertraukų metu grojo Gabrielė Kazbaraitytė (II a) ir Greta Rupšytė (II a). Renginį vedė Samanta Sadauskytė (II a) ir Aistė Gudžiūnaitė (II a). Lietuvių kalbos mokytoja I.Tarvainienė apibendrino konkursą, pasidžiaugė, kad gimnazijoje yra nemaža mokinių, kurie skaito knygas ir myli literatūrą. Todėl ir renginio vedėja Samanta Sadauskytė (II a) konkursą užbaigė Fransio Bekomes žodžiais: „Skaitykite ne tam, kad prieštarautumėte ir neigtumėte, ne tam, kad rastumėte temą pokalbiui, bet kad mąstytumėte ir samprotautumėte.“ Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti Padėkos raštais, o renginį fotografavo Neringa Budreckytė (II a).

Samanta Sadauskytė ir Aistė Gudžiūnaitė