„Po svetimu dangumi“ @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

„Po svetimu dangumi“

Spalio 2 d. būrys „Džiugo“ gimnazijos dvyliktokų kartu su lietuvių kalbos mokytojomis G. Šapaliene ir A. Valuckiene nuvyko į Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos organizuotą renginį pavadinimu „Iš lūpų į lūpas apie svetimą dangų“.

Per šį renginį keli tremtiniai pasidalino savo skaudžia patirtimi paliudydami istorinę tiesą. Tremtinių sąjungos Telšių filialo nariai parodė labai įspūdingą literatūrinę kompoziciją „Po svetimu dangumi“ (scenarijaus autorė Regina Ūkelytė). Eilėmis, dainomis, atsiminimais tremtiniai pasakojo visą savo patyrimą: nuo staigaus ištrėmimo, sunkaus gyvenimo Sibire iki skaudaus grįžimo į tėvynę ir pojūčio, kad nepritampi savame krašte.

Po kompozicijos visi dalyviai susėdo grupelėmis kartu ir ragaudami Sibiro „skanumynų“ kalbėjosi apie tremtinių patirtį Sibire. Buvo įdomu sužinoti, kiek laiko jie buvo tremty, kiek metų jiems buvo, kai buvo ištremti, kas juos paskatina nepasiduoti ir tikėti gyvenimu. Toks gyvas istorijos liudijimas yra paveikiausias.

Renginio dalyvė Jūra