Konkurso „Mano Aleksandras Puškinas“ laureatė @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Konkurso „Mano Aleksandras Puškinas“ laureatė

Markučių dvaro muziejus 2024 m. kovo – birželio mėn. organizavo XXIV Lietuvos moksleivių meninės saviraiškos konkursą ,,Mano Aleksandras Puškinas“.

Konkurse dalyvauti panoro II d klasės mokinė Deimantė Užpalytė, kuri pasirinko rašyti rašinį ,,Šventinės linksmybės Markučių dvare“. Kartu su Deimante rinkome medžiagą, ją analizavome, sužinojome daug naujo apie A. Puškino sūnaus Grigorijaus ir jo žmonos Varvaros gyvenimą, buitį, pomėgius, švenčių papročius. Mokinė rašydama tarsi pati tapo istorinių asmenybių amžininke ir švenčių dalyve. Tai suteikė jos rašiniui savitumo ir originalumo.

Labai džiaugėmės, kai sužinojome, jog Deimantė tapo laureate. Birželio pradžioje gimnaziją pasiekė ir pelnytos dovanos – diplomai man ir Deimantei, Levo Pavliščevo knyga ,,Kelionių užrašai (Markučių dvaras)“, atvirukai, puodelis, užrašų knygelė ir šratinukas. Dalyvavimas šiame konkurse paskatino mokinę puoselėti kultūrinę atmintį, plačiau pasidomėti XIX amžiaus literatūra ir kultūra, poeto A. Puškino kūryba.

Rusų kalbos mokytoja R. Vidrinskienė