Konferencija – diskusija „Priklausomybės“ @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Konferencija – diskusija „Priklausomybės“

Birželio 10 d. „Džiugo“ gimnazijos vienuoliktokai su psichologijos mokytoja Isidora Stoniene diskutavo apie priklausomybių pinkles. Per konferenciją gimnazistai aptarė, kaip smalsumas, noras įtikti draugams, bandymas atsikratyti įtampos ar įveikti gyvenimo problemas gali nuvesti į vieną ar kitą priklausomybę ir kaip sunku, o dažniausiai ir neįmanoma iš jos išsivaduoti.

Kaip noras atitikti visuomenės sugalvotus grožio standartus dažnai išauga į mitybos sutrikimą pasakojo III d klasės mokinė Emilija Eirošiūtė. Pranešimą apie priklausomybę nuo saldumynų skaitė III a klasės mokinė Karina Rubavičiutė. Meda Kačerauskytė iš III c klasės siūlė atkreipti dėmesį į tai, kaip žema savivertė ir noras būti įvertintam bei mylimam gali nuvesti į santykių priklausomybę (priklausymą nuo kitų žmonių). Mokiniai sužinojo, kad be mums gerai žinomų ir aktyviai aptarinėjamų priklausomybių, kaip alkoholizmas, narkomanija, rūkymas, priklausomybės nuo interneto ar azartinių žaidimų, yra daugybė kitų priklausomybių, apie kurias kalbama labai mažai arba visai nekalbama. Tai mitybos sutrikimai, pirkimo manija, fanatizmas, priklausomybės nuo sekso ar adrenalino ir kt.

Džiugu, kad į diskusiją aktyviai įsitraukė ne tik gimnazistai, bet ir jų auklėtojos.

I.Stonienė