Ruduo pagal poetą V. Mačernį @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Ruduo pagal poetą V. Mačernį

Pagal geriausias lituanistines „Džiugo“ tradicijas dvyliktokams spalio pradžioje organizuojama ekskursija po literatūrinę Žemaitiją ir lankomos poeto Vytauto Mačernio gimtosios vietos.

Šiemet į ekskursiją spalio 9 d. išvykome didelis būrys abiturientų su lietuvių kalbos mokytojomis G. Šapaliene ir A. Valuckiene. Pirmiausiai aplankėme poeto kapą Šarnelėje: ėjome miško taku sekdami vizijų nuorodomis ir uosdami pelkių kvapus, ant kapo uždegėme žvakę, skaitėme poeto eiles, pagerbėme jo atminimą padėdami geltonų rožių puokštę. Keliavome poeto gyvenimo pėdsakais, jo išmindžiotais takeliais pro pradinę mokyklą, piliakalnį, tvenkinį iki Žemaičių Kalvarijos, kur pažymėta poeto žūties vieta bei įkurtas muziejus. Pakeliui net užlipome į Gardų ozą pėsčiųjų taku, kas buvo tikras iššūkis. Mus lydėjo gidas B. Kleinauskas, papasakojęs daug istorijų apie poetą bei aprodęs muziejaus eksponatus. Užsukome ir į Žemaičių Kalvarijos Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo mažąją baziliką, apžiūrėjome vietą, kur poetas mėgo sėdėti ir mąstyti.

Ekskursija sužavėjo savo rudeniniu išskirtinumu, o poetas Vytautas Mačernis – savo meniška siela.

Abiturientė Žydrė