Literatūrinė ekskursija į Anykščius @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Literatūrinė ekskursija į Anykščius

Birželio 5 d. didelis būrys „Džiugo“ vienuoliktokų su savo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojomis vyko į ekskursiją po Anykščių kraštą.

Per edukacinę išvyką gimnazistai aplankė poeto romantiko Antano Baranausko klėtelę – muziejų ir išklausė įdomų gido pasakojimą apie poeto sukurtą lyrinę poemą „Anykščių šilelis“. Taip pat apžiūrėjo tautodailininko S. Petraškos paveikslų, darytų iš akmens, parodą. Trumpai pasižvalgę po patį Anykščių miestelį ir įlipę į Švento apaštalo evangelisto Mato bažnyčios dešinįjį bokštą, kur įrengta apžvalgos aikštelė, toliau važiavo į Niūronyse esantį rašytojo Jono Biliūno muziejų bei kopė į Liudiškių piliakalnį – į „Laimės žiburį“. Ekskursiją baigė prie Puntuko akmens ir pasivaikščiojimu Medžių lajų taku.

Labai smagu, kad gimnazistai rimtai domisi savo šalies literatūra ir istorija.

Jūra, III a klasė