Kalbinės veiklos –  tautinės tapatybės išraiškos „Džiugo“ gimnazijoje @ Telšių „Džiugo“ gimnazija

Kalbinės veiklos –  tautinės tapatybės išraiškos „Džiugo“ gimnazijoje

Gegužės 7-ąją, kai „Džiugo“ gimnazija dalyvavo akcijoje „Lietuva skaito!“, skirtoje paminėti  Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną,   1a klasė, pakviesta direktoriaus pavaduotojos ugdymui Dalios Jonauskienės, dalyvavo Lietuvių kalbos instituto ir tyrimų centro „Vilmorus” organizuojamoje apklausoje apie kalbos variantiškumą.

Anketos pildytos  telefonais per interneto naršyklę, nuskaičius klausimyno QR kodą. Gimnazistai padirbėjo ir prie bendrinės ir tarminės kalbos žemėlapių. Apklausą koordinavusios Skirmantė Liseckienė ir Juventa Grinevičienė pasidžiaugė šių „Džiugo“ gimnazistų kultūrine branda, gebėjimais, atliekant apklausą. Tyrimo duomenys bus naudojami moksliniais tikslais.

Norisi pasidžiaugti ir tuo, kad ši klasė kovo 15 d. per lietuvių kalbos pamoką rašė ir Nacionalinį diktantą. Tai – puikūs pilietiškumo pavyzdžiai.

Lietuvių kalbos mokytoja Aušra Ramančauskienė